247Auto wypożyczalnia samochodów Wadowice

Wadowice

wypozyczalnia samochodow kraków

247Auto wypożyczalnia samochodów Wadowice

Wadowice, miasto o którym wzmiankowano już XIV wieku, położone w Południowej Polsce nad rzeką Skawą, liczy prawie 20 tyś mieszkańców oraz 10,5 km². Wadowice są miastem rodzinnym papieża Jana Pawła II ( Karola Wojtyły ) jest to bardzo istotny ośrodek pielgrzymkowy . Każdy kto zamierza odwiedzić Wadowice koniecznie musi zwiedzić dom Ojca Jana Pawła II, Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny czy Plac Jana Pawła II, a także wiele innych ciekawych i historycznych miejsc.


 

wynajem aut Wadowice 247auto

wynajem samochodów Wadowice Photo by Szymak on Foter.com / CC BY

247Auto wypożyczalnia samochodów oferuje usługę wynajmu samochodu w Wadowicach, dla każdego kto potrzebuje wynająć samochód na dowolny okres. Jesteśmy wypożyczalnią z Krakowa i podstawiamy bezpłatnie samochód do Wadowic w przypadku najmu na minimum 4 dni. Aby zarezerwować samochód wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie lub przez e-mail, samochód dostarczymy do Wadowic najszybciej jak to możliwe lub bezpośrednio pod adres klienta.


Krótka historia Wadowic

Wadowice, o których pisano już w XIV wieku, było niewielkim miastem obok Zatora, Żywca i Kęt o drewnianej zabudowie. W 1445 roku w wyniku podziału Księstwa Oświęcimskiego, Wadowice znalazły się w granicach Księstwa Zatorskiego aż do 1564 roku – do zakończenia długiego procesu wcielania Księstwa Zatorskiego do Królestwa Polskiego.

Na przestrzeni XVI i XVIII wieku rozwijano miejski samorząd, władzę podatkową, władzę sądowniczą oraz policję. W 1772 roku miasto znalazło się w granicach Cesarstwa Austriackiego. W drugiej połowie XIX wieku, miasto Wadowice liczyło ponad 4 tysiące mieszkańców a w 1918 roku miasto wróciło do odrodzonego Państwa Polskiego.

Nastał okres 20 lecia między wojennego w którym nastąpił rozwój oświaty i kultury w Wadowicach. Jedyna szkoła średnia w powiacie – gimnazjum im.Marcina Wadowity, to gimnazjum w którym przyszły papież Jan Paweł II – Karol Wojtyła, zdał maturę w 1938 roku.

Po zakończeniu drugiej wojny światowej  w 1945 roku, w Wadowicach powstały nowe szkoły oraz zakłady pracy. w 1978 Karol Wojtyła pochodzący z Wadowic został wybrany na papieża, co sprawiło że miasto stało się bardzo rozpoznawalne. w 1984 roku rozpoczęła się budowa nowej świątyni a kościół w rynku tak bardzo związany z Karolem Wojtyłą, w 1992 roku zyskał od papieża rangę bazyliki mniejszej. Reforma administracyjna w 1999 roku sprawiła że Wadowice znów stały się miastem powiatowym.

Wypożycz samochód w 247Auto Kraków i wyrusz na wycieczkę po Małopolsce:
wieliczka wynajem samochodów

Photo by Arian Zwegers on Foter.com / CC BY

    Tuż obok Krakowa, odwiedź kopalnie soli w Wieliczce – głęboka na ponad 300 metrów, wewnątrz kaplica św. Kingi, rzeźby górników, komora Weimar oraz liczne groty. Bezpośrednio przy kopalni znajdują się liczne parkingi gdzie możesz pozostawić wynajęty samochód.

    Wynajmij i wyrusz samochodem z Krakowa do Zakopanego, zimowej stolicy Polski, największej miejscowości w bezpośrednim otoczeniu Tatr – pasma górskiego. Nie musisz się obawiać złych warunków pogodowych i zaśnieżonych dróg, nasze samochody zawsze w okresie zimowym otrzymują bardzo dobre opony zimowe. Na życzenie otrzymasz od nas również łańcuchy zimowe.

wypożyczalnia aut

Photo by PolandMFA on Foter.com / CC BY-ND

    Wyrusz w wycieczkę samochodem przez szlak przepięknej krainy – Jury Krakowsko-Częstochowskiej, bogatej w wspaniałe zabytkowe architektury i krajobrazy. Twoją podróż będzie przyjemna ponieważ nie tylko wybierasz segment pojazdu a także konkretny model samochodu.

    Bardzo ważnym historycznym miejscem w Małopolsce jest muzeum w nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau, miejsce dokumentujące zbrodnie III Rzeszy oraz hołdu ofiar prawie 5 mln ludzi.

    Jeśli potrzebujesz samochodu dla większej ilości osób, mamy w ofercie pojazdy nie tylko 4 lub 5 miejscowe lecz także 9 osobowe.

Gdzie w Wadowicach odbierzesz samochód z 247Auto ?

punkt odbioru Lotnisko Kraków - Balice stacja orlen

Wadowice – dworzec

w 247Auto wypożyczalnia samochodów Wadowice – dworzec to główne miejsce odbioru samochodu, podstawiamy samochód do Wadowic na parking koło dworca. W Wadowicac możesz bezpłatnie odebrać podstawiony samochód z 247auto jeśli najem jest na minimum 4 dni.

Wadowice – centrum- podstawienie pod dowolny adres ( bez wychodzenia z domu )

w 247Auto wypożyczalnia samochodów Wadowice – opcja podstawienia pod dowolny adres na życzenie. W 247auto bezpłatnie podstawimy samochód dla Ciebie pod dowolny adres w Wadowicach jeśli wynajmujesz na co najmniej 4 dni, nie musisz wychodzić z domu, wystarczy że skontaktujesz się z nami i zarezerwujesz samochód.

Zapytanie :

 

Miejsce odbioru samochodu:

Klasa pojazdu: