247Auto wypożyczalnia samochodów Skawina

Skawina

wypozyczalnia samochodow kraków

247Auto wypożyczalnia samochodów Kraków

Skawina, miasto w województwie Małopolskim, znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie na południowy zachód od Krakowa, nad rzeką Skawinką. Niewielkie, ponad 20 tysięczne miasto, niegdyś miasto benedyktynów tynieckich pod koniec XVI wieku. Skawina uzyskała lokacje miejską już w 1364r. Przez Miasto przebiega droga krajowa nr. 44, łącząca Górny Śląsk z Krakowem ( Kraków-Gliwice ). Centralnym punktem miasta jest Rynek, w tym miejscu możesz bezpłatnie odebrać dowolny samochód z 247auto na wynajem.


Wynajem aut w Skawinie

    247Auto wypożyczalnia samochodów oferuje możliwość bezpłatnego odbioru samochodu w Skawinie na wynajem. Wypożyczalnia aut posiada w swojej ofercie samochody osobowe różnych segmentów dostępnych dla każdego w bardzo okazyjnych cenach. Wynajmujemy samochody dla wszystkich klientów na dowolny okres, krótkoterminowy ( od 1 do 31 dni ), średnioterminowy – kilka miesięcy lub długoterminowy – nawet kilka lat. Nasze samochody można odebrać w Skawinie na rynku ( po wcześniejszej rezerwacji podstawiamy o wskazanej godzinie w pełni przygotowany samochód, formalności trwają tylko kilka minut ) Istnieje również możliwość podstawienia samochodu pod wskazany adres w Skawinie, bez wychodzenia z domu.


Co ciekawego w Skawinie  ?

    Godnym uwagi w Skawinie jest piękny, prawie 90 letni Park Miejski im. Józefa Piłsudskiego. Swoim obszarem obejmuje aż kilka hektarów dając mieszkańcom możliwość odpoczynku. Nie dziwi więc, że uznawany jest jako wizytówka miasta. Znajdujący się w nim pałacyk Towarzystwa gimnastycznego „Sokół” jest siedzibą Centrum Kultury i Sportu.

    W mieście znajdziemy także Muzeum Regionalne prezentujące historię oraz dorobek kultury masowej gminy, jak i rejonu miasta. Wystawy obejmują eksponaty od czasów osadnictwa na obszarze miasta do czasów obecnych.

    Warte zobaczenia są także dwa kościoły w Skawinie. Pierwszy pierwotnie gotycki kościół pod wezwaniem Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, wybudowany za panowania króla Kazimierza Wielkiego. Sam akt fundacyjny pochodzi z 19.01.1364r. Drugi kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Skawinie, wpisany do zabytków nieruchomych Małopolski

   Rynek w Skawinie jest o zabytkowym układzie urbanistycznym, wpisanym do rejestru zabytków. Powstały w średniowieczu w 1364r. Na rynku znajduje się także odnowiony zabytkowy ratusz, wybudowany 1904 roku, oraz średniowieczne kamienice.

Co można zwiedzić w okolicy Skawiny ?

    Tyniec – miejsce znane głównie za sprawą klasztoru benedyktynów istniejącego w tym miejscu od 1044 roku. To jeden z najstarszych klasztorów w Kraju. W Tyńcu zwraca się uwagę na przełom rzeki Wisły, który zwany jest bramą Tyniecką i stepowy rezerwat przyrody Skołczanka, powstały w 1957 roku. Bije tu także Źródło Świętojańskie, będące jedynym tego typu pomnikiem przyrody na obszarze Krakowa.

    Dworek w Jurczycach – pochodzący z XVII wieku, wykupiony w 1867r. przez rodzinę Hallerów. To tu, 13 sierpnia 1973 roku urodził się generał Józef Haller

Wypożycz samochód w 247Auto i wyrusz na wycieczkę po Małopolsce:
wieliczka wynajem samochodów

Photo by Arian Zwegers on Foter.com / CC BY

Tuż obok Krakowa, odwiedź kopalnie soli w Wieliczce – głęboka na ponad 300 metrów, wewnątrz kaplica św. Kingi, rzeźby górników, komora Weimar oraz liczne groty. Bezpośrednio przy kopalni znajdują się liczne parkingi gdzie możesz pozostawić wynajęty samochód.

Wynajmij i wyrusz samochodem do Zakopanego, zimowej stolicy Polski, największej miejscowości w bezpośrednim otoczeniu Tatr – pasma górskiego. Nie musisz się obawiać złych warunków pogodowych i zaśnieżonych dróg, nasze samochody zawsze w okresie zimowym otrzymują bardzo dobre opony zimowe. Na życzenie otrzymasz od nas również łańcuchy zimowe.

wypożyczalnia aut

Photo by PolandMFA on Foter.com / CC BY-ND

Wyrusz w wycieczkę samochodem przez szlak przepięknej krainy – Jury Krakowsko-Częstochowskiej, bogatej w wspaniałe zabytkowe architektury i krajobrazy. Twoją podróż będzie przyjemna ponieważ nie tylko wybierasz segment pojazdu a także konkretny model samochodu.

Bardzo ważnym historycznym miejscem w Małopolsce jest muzeum w nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau, miejsce dokumentujące zbrodnie III Rzeszy oraz hołdu ofiar prawie 5 mln ludzi.

Jeśli potrzebujesz samochodu dla większej ilości osób, mamy w ofercie pojazdy nie tylko 4 lub 5 miejscowe lecz także 9 osobowe.

Gdzie w Skawinie odbierzesz samochód z 247Auto ?

wynajem aut Kraków Toyota Aygo

Skawina – centrum – rynek

w 247Auto wypożyczalnia samochodów Skawina – centrum – rynek, to główne miejsce odbioru samochodu w Skawinie, podstawiamy w pełni przygotowany i umyty samochód o wskazanej godzinie, aby dokonać rezerwacji wystarczy zadzwonić, skorzystać z formularza lub wysłać mail. W Skawinie możesz zawsze bez dodatkowych opłat odebrać i zwrócić samochód po wcześniejszej rezerwacji.

Skawina- centrum- bezpłatne podstawienie pod adres

w 247Auto wypożyczalnia samochodów Skawina – na twoje życzenie możemy podstawić bezpłatnie samochód pod wskazany adres w Skawinie. Bez wychodzenia z domu.

wynajem aut Kraków Toyota Aygo

Zapytanie :

Miejsce odbioru samochodu:

Klasa pojazdu: