247Auto wypożyczalnia samochodów Kraków

Kraków

wypozyczalnia samochodow kraków

247Auto wypożyczalnia samochodów Kraków

Kraków to cudowne miasto z bogatą historią, położone w Południowej Polsce nad Wisła, jest to drugie miasto w Polsce pod względem liczby mieszkańców oraz wielkości. Kraków był stolicą Polski do 1795r. Każdy kto zamierza odwiedzić Kraków koniecznie musi zobaczyć piękne zabytkowe budynki, Zamek Królewski, Rynek Główny a także wiele innych ciekawych i historycznych miejsc.


 

247auto wypozyczalnia samochodów Kraków

wynajem samochodów Kraków  Photo on Foter.com

247Auto wypożyczalnia samochodów jest od samego początku istnienia w Krakowie i oferuje samochód dla każdego kto chce odwiedzić Kraków, wybrać się w inne ciekawe miejsca lub potrzebuje skorzystać z samochodu na dłużej w innym celu niż turystycznym. Nasze samochody można odebrać na Lotnisku w Balicach, w centrum Krakowa przy ulicy Wodnej a także możemy podstawić samochód w dowolne wybrane przez Klienta miejsce.


Co ciekawego w Krakowie i w okolicach ?

 

Kraków niewątpliwie jest jednym z najbardziej turystycznych miast w Polsce. Jeśli postanowimy go zwiedzać, najlepiej jest zacząć od Rynku Głównego – średniowiecznego centrum. Na krakowskim Rynku znajdziemy Sukiennice, Kościół Mariacki, wieże ratuszową, pomnik Adama Mickiewicza a także wiele innych zabytkowych budynków.

Rynek Główny w Krakowie jest jednym z największych placów w Europie, forma ta jest niezmieniona od prawie 800 lat. Jeden bok ma długość ponad 200 metrów. Na samym środku rynku znajdują się Sukiennice, które swój początek datują na XIII wiek, wielokrotnie przebudowywane i zmieniane, po pożarze odbudowane w stylu renesansowym jest to hala targowa w której od początku znajdowały się kramy, dziś również muzeum narodowe.

Tuż obok Sukiennic, w północno-wschodnim narożniku Rynku Głównego, znajduje się również XIII wieczny, gotycki Kościół Mariacki, aktualny kształt zawdzięcza przebudowie na układ bazylikowy która miała miejsce pod koniec XIV wieku. Kościół posiada dwie wieże o wysokości 82 oraz 54 metrów z której co godzinę grany jest Hejnał Mariacki, czterokrotnie na wszystkie strony świata, niewątpliwy symbol Krakowa. We wnętrzu znajdziemy wiele kaplic, prezbiterium, ołtarz główny, organy a także zakrystie i skarbiec.

Po drugiej części Sukiennic mieści się wieża ratuszowa o wysokości 70 metrów, która ocalała w 1820 roku ze zburzonego ratusza, obecnie pełni filie muzeum historycznego miasta Krakowa, znajdziemy w niej liczne fotografie, zabytkowe przedmioty oraz stary mechanizm zegarowy.

Będąc w Krakowie nie możemy ominąć Zamku Królewskiego na Wawelu – rezydencji królewskiej o powierzchni ponad 7 tyś metrów kwadratowych, znajduje się w nim 71 sali wystawowych. Możesz zaparkować samochód nieopodal Zamku i wyruszyć w kilkugodzinną wycieczkę po obiekcie, jednocześnie podziwiając widoki ze wzgórza Wawel.

Wypożycz samochód w 247Auto Kraków i wyrusz na wycieczkę po Małopolsce:
wieliczka wynajem samochodów

Photo by Arian Zwegers on Foter.com / CC BY

    Tuż obok Krakowa, odwiedź kopalnie soli w Wieliczce – głęboka na ponad 300 metrów, wewnątrz kaplica św. Kingi, rzeźby górników, komora Weimar oraz liczne groty. Bezpośrednio przy kopalni znajdują się liczne parkingi gdzie możesz pozostawić wynajęty samochód.

    Wynajmij i wyrusz samochodem z Krakowa do Zakopanego, zimowej stolicy Polski, największej miejscowości w bezpośrednim otoczeniu Tatr – pasma górskiego. Nie musisz się obawiać złych warunków pogodowych i zaśnieżonych dróg, nasze samochody zawsze w okresie zimowym otrzymują bardzo dobre opony zimowe. Na życzenie otrzymasz od nas również łańcuchy zimowe.

wypożyczalnia aut

Photo by PolandMFA on Foter.com / CC BY-ND

    Wyrusz w wycieczkę samochodem przez szlak przepięknej krainy – Jury Krakowsko-Częstochowskiej, bogatej w wspaniałe zabytkowe architektury i krajobrazy. Twoją podróż będzie przyjemna ponieważ nie tylko wybierasz segment pojazdu a także konkretny model samochodu.

    Bardzo ważnym historycznym miejscem w Małopolsce jest muzeum w nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau, miejsce dokumentujące zbrodnie III Rzeszy oraz hołdu ofiar prawie 5 mln ludzi.

    Jeśli potrzebujesz samochodu dla większej ilości osób, mamy w ofercie pojazdy nie tylko 4 lub 5 miejscowe lecz także 9 osobowe.

Gdzie w Krakowie odbierzesz samochód z 247Auto ?

punkt odbioru Lotnisko Kraków - Balice stacja orlen

Kraków – Lotnisko Balice

w 247Auto wypożyczalnia samochodów Kraków – lotnisko Balice to główne miejsce odbioru samochodu, znajdujemy się tuż obok terminali, na stacji Benzynowej Orlen, znajdziesz tam nasze miejsca postojowe oznaczone logiem 247Auto. W Balicach możesz zawsze bez dodatkowych opłat odebrać i zwrócić samochód po wcześniejszej rezerwacji.

Kraków – centrum- ulica Wodna

w 247Auto wypożyczalnia samochodów Kraków – centrum – ulica Wodna to kolejny bezpłatny punkt odbioru samochodu w Krakowie, podstawiamy na życzenie na ulice Wodną obok ulicy Wielickiej i dworca kolejowego Płaszów bez żadnych dodatkowych opłat.

Zapytanie :

 

Miejsce odbioru samochodu:

Klasa pojazdu: